Sauna karbonowa to niskonapięciowe, specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco - modelujące sylwetkę w formie kołdry karbonowej z trzema oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi. Jest to profesjonalny system głębokiej penetracji promieni podczerwieni (infrared, infrarouge). 

FIR w tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn i likwiduje cellulit.

Ciepło FIR powoduje, że związki trujące uwalniane są z komórek. Cząsteczki toksyczne następnie przedostają się do płynu limfatycznego. Ponieważ pot wytwarzany jest z płynu limfatycznego, zawarte w nim związki trujące opuszczą ciało wraz z potem.

Możesz spalić 600 kalorii w pojedynczej 30 minutowej sesji.

Ten efekt pasywnego ćwiczenia był badany przez NASA i stwierdzono, że FIR jest idealnym sposobem utrzymania sprawności systemu krwionośnego astronautów podczas lotów w przestrzeni kosmicznej.
Korzystanie z podczerwieni działa zdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Podczerwień stymuluje również produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za piękną i jędrną skórę. Otwiera pory oraz przyśpiesza krążenie krwi i metabolizm, co powoduje szybsze wchłonięcie preparatów kosmetycznych nałożonych na skórę, zwiększając tym samym ich skuteczność i wspomagając wnikanie do skóry substancji. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna.

Podczas gdy Ty relaksujesz się w saunie, twój organizm ciężko pracuje.

20-30 minutowa sesja wytwarza mniej więcej taką samą ilość potu jak 10 kilometrowy bieg. Twoje serce pracuje ciężej aby zwiększyć cyrkulację, tym samym poprawiając twój system krwionośny. Zwiększona cyrkulacja niweluje krosty, egzemy, oparzenia, skaleczenia i inne choroby skóry. Rany leczą się szybciej, co redukuje blizny.

Przewody krwionośne rozszerzają się, w celu leczenia mięśni i tkanki miękkiej, dostarczając krew bogatą w tlen do mięśni pozbawionych tlenu. Pomaga to również zrelaksować mięśnie po wyczerpujących ćwiczeniach. Usuwany jest kwas mlekowy.

W FIR saunie wytwarza się sztuczna gorączka uruchamiająca system odpornościowy.

Najważniejsze skutki regularnego stosowania:

Samopoczucie i organizm:

-REGULUJĘ PRZEMIANĘ MATERII

-podczerwień działa jako środek antystresowy i relaksacyjny,
-reguluje pracę autonomicznego układu nerwowego;
-likwiduje zaburzenia snu;
-usuwa szkodliwe toksyny i metale ciężkie.


Skóra:
-skóra staje się bardziej jędrna i zdrowo wyglądająca;
-podczerwień pobudza gruczoły potowe oraz warstwę rozrodczą naskórka
-oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i martwych tkanek
-polepsza i wzmacnia strukturę skóry
-przyśpiesza gojenie ran oparzeniowych i skaleczeń
-pomaga zwalczać cellulit
-poprawia ukrwienie skóry
-łagodzi zaburzenia krążenia w obrębie skóry
-pomaga zniwelować objawy łuszczycy, egzemy;
-zwalcza trądzik.
Mięśnie, stawy, kości:
-łagodzi bóle mięśni, stawów
-wskazane w leczeniu dyskopatii
-pomaga eliminować skurcze, napięcia i nadwyrężenie mięśni
-łagodzi bóle lędźwiowe i korzonkowe
-zwiększa rozciągliwość tkanki łącznej
-rozciąga tkanki zgrubiałe, zrośnięte lub zbliznowaciałe
-wspomaga leczenie artretyzmu, reumatyzmu i choroby zwyrodnieniowej stawów
-przyśpiesza leczenie zwichnięć i zrastanie kości
Układ krążenia i serce:
-wzmacnia mięsień sercowy i układ krążenia (intensywny pasywny trening)
-poprawia krążenie krwi
-stabilizuje ciśnienie zarówno niskie jak i wysokie (szczegóły podczas szkolenia)
-pomaga wyrównać naczyniowe nadciśnienie
Inne:
wspomaga leczenie następujących dolegliwości i chorób: cukrzyca, choroby kobiece, --nieżyt oskrzeli, zapalenie zatok, nieżyt żołądka, otyłość, choroby uszu, syndromy menopauzy, depresja.
Dla osób starszych:
Głębokie ciepło podczerwieni daje skuteczną pomoc i wsparcie w profilaktyce i przy łagodzeniu licznych problemów zdrowotnych. Czyni ono organizm odporniejszym na zmiany termiczne, wspomaga ukrwienie i cyrkulację krążenia, pomaga m.in. w dolegliwościach reumatycznych, artretyzmie, bólach stawów, pleców i mięśni. U osób o niskim ciśnieniu stosowanie głębokiego ciepła podczerwieni pobudza i poprawia samopoczucie.